Sık Kullanılanlara Ekle |  Reklam  |  İletişim
  Gündem 
  Posbıyık: Yöneticinin cesur olması gerekir
Posbıyık: Yöneticinin cesur olması gerekir
 
   

Ziyarette Dernek Başkanı Ertuğrul İsa Bayramoğlu ile birlikte Formenler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri Abdurrahman Tünel, Tanju İke, Gökmen Karadeniz ve Türker Müfettişoğlu da hazır bulundu. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Formenler Derneği yöneticileriyle Ereğli’nin bugünü hakkında uzun süre sohbet etti.
Formenler Derneği Başkanı Bayramoğlu, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın yaklaşık yirmi yıldır kenti için mücadele ettiğini ve önemli hizmetlerde bulunduğunu belirterek, Posbıyık’ı gelecekte de başkan olarak görmeyi arzu ettiklerini söyledi. 18 yıl belediye başkanlığı yaparak tam dört dönemdir halk tarafından seçilmenin büyük önem taşıdığını ifade eden Bayramoğlu, “Bunca uzun seneye rağmen Sayın Başkanımız siyaset için genç sayılır. Biz kendisinden daha uzun yıllar Ereğli’ye hizmet vermesini bekliyoruz.” dedi.

“YÖNETİCİLER CESUR OLMAZSA, ÇÖZÜM BULAMAYIZ”
Erdemir Formenler Derneği yönetiminin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Halil Posbıyık da, makamların kimse için kalıcı olmadığını hatırlatarak, “Günü geldiğinde biz de bu koltukları bırakıp gideceğiz ve inşallah bizlerden çok daha iyi yöneticilere bırakacağız.” dedi. Ereğli ekonomisinde bugün yaşanan sıkıntılarının en temel sebebinin, işinin ehli olmayan insanların yönetici konumunda bulunmaları olduğunu iddia eden Posbıyık, şöyle dedi: “Eğer sivil toplum örgütlerini ve meslek odalarını yöneten insanlar yüreksiz olurlarsa, onların bu yüreksizlikleri ister istemez ekonomiyi de olumsuz yönde etkiliyor. Yaşanan sorunlar karşısında bu yöneticiler konuşmayıp mücadele etmezler ve korkak davranırlarsa, yaşanan sıkıntıların hiçbirine de çözüm bulamayız. Bu sorunlar karşısında da sesini çıkaran bir ben olduğum için bazı kesimler beni ısrarla kavgacı olarak lanse ediyorlar ancak benim yaptığım şey halkımın ve kentimin menfaatlerini korumaktan başka bir şey değil.”

“ÖĞRENCİ SAYISINI ARTIRMADA KARARLIYIZ”
Posbıyık’ın sözlerinin ardından, “Meyve veren ağacı taşlarlar” yorumunda bulunan Bayramoğlu’na yanıt veren Posbıyık, şöyle devam etti: “Bugün Erdemir’i yönetenlerle bile bazen karşı karşıya geliyorum. Oysaki ben sadece kendimi düşünmüş olsam, Erdemir ile neden bir mücadelenin içerisine gireyim ki? Fabrikadan işçi çıkarılacağı duyumlarını alıyorum, halkın karşısına geçip buna müsaade etmeyeceğimizi haykırıyorum. Hâlbuki bunu yapmasam belki de benim önüme kırmızı halı serecekler. Ben Erdemir’i gerek kişi gerekse tüzel olarak karşıma aldığım zaman Erdemir’in sağladığı imkânları da kaybedebiliyoruz. Kısacası ben herkesle iyi olursam belediye olarak onların her imkânından yararlanabiliyorum. Ancak benim bu halkın lideri olarak gerektiğinde haykırmam ve sesimi yükseltmem lazım. Erdemir’de çalışan işçilerin de haklarını korumam lazım. Ben o günlerde sesimi çıkarmamış olsaydım belki de bugün Erdemir’den yüzlerce işçi çıkarılacaktı.”
Ereğli’nin ihtiyacı olan yatırımlara da değinen Posbıyık, yakın bir zamanda ilçeye hiç değilse bir fakülte yapmak için girişimlerini hızlandırdıklarını söyledi. 88 Evler Mevkii’nde bulunan bir araziyi Erdemir’den alabildiklerini ve bu sayede de söz konusu alanda bir yurt yapılabilmesi için çalışmalarının başlatıldığını kaydeden Posbıyık, kalabalık bir kent olmasına rağmen yükseköğretimde okuyan öğrenci sayısı üç bini bile bulmayan ilçede öğrenci sayısını artırmaya kararlı olduklarını söyledi.

“BAŞARILI İNSANLAR İÇİN HEP KARALAMA KAMPANYASI YAPILIR”
Posbıyık’ın ortaya koyduğu tespitlere katıldığını belirten Erdemir Formenler Derneği Başkanı Ertuğrul İsa Bayramoğlu da, şunları kaydetti: “Bu kentin sorunlarını hemen her yerde dile getirip halkın çıkarlarını koruyan bir siz varsınız. Dolayısıyla da yaşanan her sorunda vatandaşların size gelmesi ve sizden medet umması doğaldır. Siz, Belediye Başkanı olarak Ereğli’de iz bıraktınız. Biz daha birkaç yıl öncesine kadar Bozhane’ye bile giremezdik eşimizle, çoluk çocuğumuzla. Ancak görev yaptığınız süre boyunca Ereğli’de her zaman bir huzur ortamı oldu. Sizin başkanlıktan ayrılmanız söz konusu olduğunda, ilçenin yine o günlere dönmesinden açıkçası endişe ediyoruz. Siz belediye başkanı olarak yıllar sonra bile gurur duyacağınız hizmetler yaptınız. Ancak bu kentte ne yazık ki, başarılı insanlar için sürekli karalama ve kötüleme kampanyaları yapılır. Bu da en çok sizi etkiliyor. Ancak dediğim gibi meyve veren ağacı taşlasalar da bu halk sizin hizmetlerinizi görüyor.”
Bayramoğlu’na ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Belediye Başkanı Halil Posbıyık, belediye olarak Erdemir’in tüm çalışanları ve yöneticileriyle bundan sonra da iyi ilişkiler içerisinde olmaya devam edeceklerini söyledi.
(ereglibulteni) Bu haber 105 kez görüntülenmiştir.
 
 
Yorumlarınız
 
IP   54.161.214.221  
Ad Soyad*
Yorum*
Güvenlik Kodu:
Güvenlik Kodu  
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.  
 
 Günün Diğer Gelişmeleri
20 Ekim 2014
Karadeniz Ereğli Belediyesi’nde bazı görev değişiklikleri yapıldığı bildirildi...
20 Ekim 2014
Kdz. Ereğli’de, bir düğün salonunda masa ve sandalyelerin havada uçuştuğu kavga güvenlik kameraların..
20 Ekim 2014
Kdz. Ereğli’de, cami kubbesinde tamir işi yapan işçi dengesini kaybederek yere düşmesi sonucu ağır y..
20 Ekim 2014
Zonguldak Barosu Başkanı Kerem Ertem, Meclis’e sunulan yargı paketine tepkisini, “Son zamanlarda kuv..
17 Ekim 2014
Kdz. Ereğli Fenerbahçeliler Derneği Serdar Özbek, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın 28..
17 Ekim 2014
Kdz. Ereğli’de, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul yönetimi, öğrencilerin öğle paydosunda okul dı..

 
Anasayfa | Sık Kullanılanlara Ekle | Yayın İlkeleri | Künye | Reklam | Facebook | Twitter | İletişim
ereglibulteni © 2012-2014 Tüm Hakları Saklıdır